Dil Seçiniz
Telefon
WhatsApp

Silvanus

DİKEY BAHÇE TARİHÇESİ

Duvarda bitki yüzeyi oluşturma kavramı , dünyanın yedi harikalarından biri olan Babilin Asma Bahçeleri M.Ö. 600 ‘e kadar dayanır. 17. yy tırmanıcı, sarılıcı bitkilerin; duvar sarmaşıklarının, güllerin ve üzümlerin köşklere, kalelere, bahçe çitlerine sarılmalarını görmüşüzdür. 1988 yıllar da ise bu tür sarılıcı bitkiler bir çelik kablo sistemiyle ilk kez sistematik bir şekilde bitkilerin dikey düzlemde daha yukarılara ulaşmaları teşvik edilmiştir.

1990 yıllarda Dünyaca ünlü Fransız Botanikçi Patrick Blanc tarafından Dikey Bahçe Sistemi icat edilerek ilk kez bitkiler dikey düzlemde bir sistem dahilinde, topraksız (hidroponik) kültürde otomatik sulama ve gübreleme sistemi entegre bir şekilde yaşatılması başlanmıştır. Dikey bahçe kavramı bu yıllardan sonra tüm dünyada yenilikçi firmalara hem çıkış noktası, hem de ilham kaynağı olmuştur.

Dünya literatüründe yeşil duvar sistemleri , yeşil cepheler ve dikey bahçeler olmak üzere 2 ye ayrılır. Kısaca yeşil cephe sistemleri saksılı bitkileri üst üste koyarak yada çelik hatlarla tırmanıcı bitkileri sardırılarak oluşturulur. Dikey Bahçe ise başlı başlına farkı bir sisteme dayanır. Ve elde edilen görüntü bambaşka bir estetiktedir.

Silvanus Dikey Bahçeler Sistemlerimiz bu işin öncüsü olan Patrick Blanc’ın sisteminden yola çıkarak üretilmiş olup ,üzerine eklediğimiz yeniliklerle Dünyada eşi benzeri olmayan bir boyuta taşımış bulunmaktayız. Bitkiyle her türlü firmanın ismininin font karakter yapısının birebir aynısını ve logosunu 3 boyutlu bir şekilde duvara Silvanus Dikey Bahçe Sistemimizle yansıtabilmekteyiz. Bu geliştirdiğimiz sistemle tüm dünya genelinde bir ilke imza atmış olmaktayız.yosun
yosun duvar, yosun duvarı, yosun duvar fiyat, yosun duvar m2 fiyatı,  yosun duvar yapımı,  yosun duvar uygulaması, yosun duvar kaplama, yosun duvar nasıl yapılır, yosun duvar uygulaması nasıl yapılır, yosun duvar paneli

DİKEY BAHÇE TARİHÇESİ

TALEP FORMU